A Csóbor pincészet boraival megismerkedni szenzációs élmény! Precízen elkészített, de alapvetően természetes boraik vannak, visszafogott savtartalommal. Könnyen fogyaszthatók, kíméletesek.
Az etyeki megjelölés ne tévesszen meg senkit, a borok nem igazán etyeki jellegűek. A Velencei-tó környékén kicsit más a talaj is és a klíma is. Melegebb van, több a napfény és magasabb a talaj humusztartalma. Olyan vörösborokat lehet termeszteni, hogy hét nyelven beszélnek! A kivételes termőhelyi adottságok a Csóbor pincészetnél szakmai igényességgel, szorgalommal, hibátlan stílus- és arányérzékkel, valamint hatékony családi együttműködéssel egészülnek ki.
Az ültetvény és a pincészet
Az első szőlőültetvényt 1989-ben vásárolták meg, azóta folyamatosan telepítettek, s jelenleg már 36 hektáron gazdálkodnak. A szőlők a Velencei-tó körül – Agárdon, Gárdonyban, Pákozdon és Nadapon – találhatóak. A pincészetet folyamatosan fejlesztik, 2500 hektoliter tárolókapacitással, a szőlőfeldolgozáshoz korszerű gépekkel, modern hűtőberendezéssel rendelkeznek. Vörösboraikat fahordókban, fehér boraikat acéltartályokban tárolják. A termelt borok minőségét jelzi az a sok-sok elismerés, amelyet különböző borversenyeken elértek.
A birtok borai
- Zöld Veltelini
- Olaszrizling
- Rajnai rizling
- Chardonnay
- Cserszegi fűszeres
- Zengő
- Irsai Olivér
- Tramini
- Merlot
- Cabernet Franc
- Cabernet Sauvignon
- Kékfrankos
- Kadarka
További információkért látogass el a weboldalukra: www.csoborpinceszet.hu
Vagy keresd fel a facebook oldalukat!
Ehhez kapcsolódó tartalom:
- Bemutatkozik az Etyek-budai borvidék
- A Zöld Veltelini szőlő tulajdonságai
- Vajon miért koccintunk?
- Hogyan kóstoljunk bort?
forrás: borespiac.hu